Za szczególne osiągnięcia w realizacji statutowych celów Towarzystwa lub szczególne zasługi na polu leśnictwa, nauk leśnych i pokrewnych członkowi Towarzystwa, innej osobie fizycznej lub prawnej oraz innym jednostkom organizacyjnym może być nadana odznaka honorowa.

Odznaka Honorowa PTL jest dwustopniowa: srebrna i złota. Odznakę Honorową nadaje Zjazd Delegatów na wniosek Zarządu Głównego.


(źródło: Statut PTL §16)


Członkowie Oddziału PTL w Toruniu uhonorowani Złotą Odznaką Polskiego Towarzystwa Leśnego:


Ludmiła Gawron (1996)       
Antoni Tojza (1996)       
Andrzej Kaczmarek (2004)       
Kazimierz Stańczak (2005)       
Ewa Lipka-Wszołczyk (2007)      
Mieczysław Gawron (2007)      
Andrzej Tarnawski (2008)
Halina Tojza (2012)     
Jan Pakalski - 2014      
Tadeusz Chrzanowski (2014)
Tadeusz Kempa (2015)
Dorota Piechowska (2015)
Roman Dobrzyński (2015)      
Dariusz Gidaszewski (2015)      
Henryk Wojtczak 
Jarosław Dłutkowski (2017)
Tadeusz Stankiewicz (2017)
Walenty Szymczak (2017)
Grzegorz Plewa (2017)                             

Członkowie Oddziału PTL w Toruniu uhonorowani Srebrną Odznaką Polskiego Towarzystwa Leśnego:

Zygmunt Klimowski (1988)
Edmund Martin (2001)
Stanisław Zieliński (2001)
Walenty Szymczak (2003)
Stanisław Miłkowski (2003)
Mariusz Meszyński (2004)
Roman Szczęsny (2004)
Marek Wesołowski (2004)
Halina Tojza (2004)
Krzysztof Sztajborn (2004)
Grzegorz Plewa (2005)
Benedykt Bonk (2005)
Dorota Piechowska (2007)
Dariusz Gidaszewski (2007)
Tomasz Stasiak (2007)
Waldemar Wencel (2007)
Roman Podlaszewski (2008)
Jan Pakalski (2008)
Tadeusz Chrzanowski (2008)
Andrzej Obara (2008)
Piotr Tabaka (2008)
Hanna Grudziecka (2009)
Tadeusz Kempa (2009)
Mariusz Deinowski (2009)
Bronisław Stranc (2009)
Arkadiusz Fischer (2009)
Zygmunt Krzemień (2010)
Włodzimierz Robert (2010)
Roman Pawlak (2010)
Roman Dobrzyński (2010)
Maciej Rygielski (2010)
Jacek Soborski (2010)
Anna Ciorkowska (2010)
Jakub Siedlecki (2010)
Zbigniew Kowalski (2011)
Sylwester Podejma (2011)
Mariusz Kuszewski (2011)
Ireneusz Ziemak (2011)
Aleksandra Gnap Soborska (2011)
Mirosław Kokociński (2011)
Stanisław Angowski (2012)
Zdzisław Paduch (2012)
Czesław Zabrocki (2012)
Jan Zamojski (2012)
Teresa Chabasińska (2012)
Krzysztof Peszyński (2012)
Adam Wenda (2012)
Jerzy Nyske (2012)
Adam Synakiewicz (2012)
Fabian Masłowski (2013)
Robert Domański (2013)
Zenon Łuszczyński (2013)
Grzegorz Gust (2013)
Piotr Marciniak (2013)
Sławomir Borowski (2014)
Wacław Gadek (2014)
Antoni Kosz (2014)
Maciej Kuss (2014)
Janusz Nosowicz (2014)
Krzysztof Żyźniewski (2014)
Alina Siedlecka (2014)
Andrzej Kłos (2014)
Paweł Bogdanowicz (2014)
Mirosław Kędroń (2014)
Roman Kleczka (2015)
Witold Kolańczyk (2015)
Paweł Nas (2015)
Piotr Poznański (2015)
Krystyna Wojciechowska (2015)
Janusz Cybulski (2015)
Zbigniew Suchorski (2015)
Tatiana Gregorcewicz (2015)
Magdalena Popielarz (2015)
Tadeusz Susek (2015)
Krzysztof Synakiewicz (2015)
Dawid Warzyński (2015)
Andrzej Klimek (2015)
Jarosław Łyskawa (2015)
Michał Piotrowski (2015)
Tomasz Sołtys (2015)
Włodzimierz Gołębiewski (2015)
Zbigniew Ginter (2015)
Karol Pawlicki (2015)
Edward Suszko (2015)
Andrzej Rutkowski (2015)
Zygmunt Siwak (2015)
Tadeusz Adamczewski (2015)
Zbigniew Piotrowski (2015)
Włodzimierz Pamfil (2015)
Sylwester Bobkowski (2015)
Józef Michalski (2015)
Piotr Kasprzyk (2015)
Jerzy Basiński (2016)
Sergiusz Przybylski (2016)
Kazimierz Chełmiński (2016)
Dariusz Kołaczyński (2016)
Roman Kowalski (2016)
Mirosław Lewandowski (2016)
Bolesław Pospiech (2016)
Krzysztof Stępczyński (2016)
Michał Klafczyński (2016)
Marek Sobczak (2016)
Michał Kowalski (2016)
Kamil Gawroński (2016)
Maciej Namieśnik (2016)
Marzenna Jenny-Wiesiołek (2017)
Jacek Piwoński (2017)
Elżbieta Rostkowska (2017)
Małgorzata Łowicka (2017)
Jacek Włodarczyk (2017)
Bogusław Kashyna (2017)
Ludwik Linettej (2017)
Grzegorz Korzeń (2017)
Janusz Rudewicz (2017)
Małgorzata Nogalska (2017)
Grzegorz Kozłowski (2017)
Tomasz Bielewicz (2017)
Michał Zamkowski (2017)
Tomasz Głowacki (2017)
Władysław Lewandowski (2017)